Līgatnes papīrfabrika

 

SIA „Papīrfabrika "Līgatne”” ir viens no vecākajiem un tradīcijām bagātākais papīra ražošanas uzņēmums ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Eiropā. Pašlaik SIA „Papīrfabrika "Līgatne”” ir vienīgais papīrražošanas uzņēmums Latvijā un nozīmīgākais makulatūras pārstrādātājs.
Uzņēmums ir specializējies mākslas papīru skolām un jaunajiem māksliniekiem, čaulu kartona un papīra čaulu ražošanā, īpašas nozīmes tehnisko papīru un iepakojuma papīra ražošanā. Papīrfabrika eksportē vairāk kā 80 % no savas produkcijas. 

Ekskursija pa ražotni
SIA „Papīrfabrika "Līgatne”” saviem apmeklētājiem piedāvā interesantu ekskursiju gida pavadībā caur ražotni.
Ekskursijas laikā gids apmeklētājiem parāda visu ražošanas procesu – kā makulatūra pārvēršas par jau gatavu papīru. Tiek parādīts, kā makulatūra šķaidītāja katlā pārvēršas papīra masā un kā tālāk tā tiek aizvadīta uz baseiniem un papīrmašīnu, un galarezultātā redzēt, kāds izskatās papīrs no attiecīgās makulatūras. Gids ekskursijas laikā izstāsta ražošanas procesu – kā makulatūra tiek izšķīdināta, kas notiek ar izšķīdināto masu baseinos un, kas ar to notiek, kad nokļūst uz papīrmašīnas, kā arī, kā tiek apstrādāts papīrs no papīrmašīnas, lai tas atbilstu klientu prasībām.
Uzņēmuma apmeklētājiem ir iespēja ar gida palīdzību iepazīties arī ar papīrfabrikas un tās vēsturiskā ciemata vēsturi un uzzināt, kā mūsdienās norit procesi gan papīrfabrikā, gan pašā Līgatnē.


Ekskursijas grupām jāpiesaka iepriekš Līgatnes tūrisma informācijas centrā Spriņģu ielā 2. Tālrunis: +371 6415 3169; +371 2918 9707. E-pasts: info@visitligatne.lv

Individuālās ekskursijas vasaras sezonā no 1. maija līdz 31. oktobrim: sestdienās un svētdienās plkst. 12:00 un 15:00 (plkst. 13:00 piedāvājam ekskursiju pa vēsturisko papīrfabrikas strādnieku ciematu).

Tikšanās vieta: Tūrisma informācijas centrā Spriņģu ielā 2. 

cena: latv.val.- 2.00 Ls/2,85€ pieaugušajiem; 1.00 Ls/1,42€ skolniekiem (ciemata ekskursijas cena: 2.50 Ls/3,57€ pieaugušajiem; 1.50 Ls/2,14€ skolniekiem)

Vairāk informācijas: www.pf-ligatne.lvmakulatura.lv
e-pasts: info@visitligatne.lv
Papīrfabrikas adrese: Pilsoņu iela 1, Līgatne, Līgatnes novads