Jaunumi
2017-09-21
7. oktobrī Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts
Līdz ar tumsas iestāšanos 7. oktobrī Vienkoču parkā atkal notiks gadskārtējā Uguns nakts. Tas ir noskaņu un gaismas pasākums ar nolūku padarīt vienu īso rudens dienu garāku, sasildīt sevi ar sveču siltumu un gaismu, uzlādēt sevi ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk būtu sagaidīt pavasari.
2017-09-21
Uzmanību - akcija skolēnu grupām septembrī!
Aicinām izglītības iestāžu audzēkņus septembrī par zemākām cenām iepazīt Līgatni trīs dažādās ekskursijās!
2017-09-21
23. septembrī Līgatnē notiks taku skrējiens "Gaujas senlejas stirnu buks"
Taku skrējieni ir skrējieni, kas notiek pa dažāda seguma ceļiem un takām (asfalts – ne vairāk kā 5-10% no distances kopējā garuma, lauku ceļi ar grants segumu, aizauguši meža ceļi, reiz bijušas takas un bezceļi, meža ceļi, stigas un takas).
2017-09-21
23. un 24. septembrī aicinām uz atvērtām ekskursijām Līgatnē
23. septembrī Līgatnes novadā norisināsies grandiozas orientēšanās sacensības "Stirnu buks`2017", priekšpēdējais 2017. gada sezonas sacensību posms. Līgatnes meži, pļavas, klintis un kalni būs pilni ar smaidošiem, skrienošiem sportistiem vai vienkārši aktīvās atpūtas piekritējiem. Tādēļ Līgatnes Tūrisma informācijas centrs aicina 23., un 24. septembrī no plkst., 12:00 doties īpaši šim notikumam par godu veidotās ekskursijās pa Līgatni.
2017-09-21
Līgatnes dabas taku izglītībās centrā "Pauguri" ir apskatāmi lielie dabas skaitīkļi
Gaujas Nacionālais parks ir viena no teritorijām, kur šogad notiek dabas skaitīšana, tādēļ no 13. septembra Līgatnes dabas taku Dabas izglītības centrā "Pauguri", Līgatnes pagastā, apskatāms projekta informatīvais stends – lielie dabas skaitīkļi, kas simboliskā veidā sniedz izpratni par dabas skaitīšanas būtību un norisi.
2017-09-21
Krodziņš "Vilhelmīnes dzirnavas" rudenī aicina skolniekus baudīt gardas pusdienas svaigā gaisā
Klāt rudens, kad daudzi steidz baudīt dabu un skaisto rudeni Līgatnē! Ja sagadās, ka plānojat ierasties Līgatnē tāds prāvāks pulciņš un dabas baudīšanu vēlaties papildināt arī ar garda ēdienu baudīšanu, tad krodziņš “Vilhelmīnes dzirnavas” ir īstā vieta, kur to meklēt!!! Šis piedāvājums ir spēkā darba dienās skolēniem vai grupām lielākām par 20 cilvēkiem! Ēdiens tiek servēts pie Līgatnes dabas takām, pie “Vilhelmīnes dzirnavu” mežmalas mājiņas.
2017-09-21
23. septembrī Amatu mājā notiks papīra liešana.
23. septembrī plkst. 13.00 interesentiem būs iespēja izliet savu papīra lapu un izmēģināt papīra dekorēšanu.
2017-09-21
Lietavu dēļ ierobežojumi Līgatnes pārceltuvē
Sakarā ar lietainajiem laika apstākļiem un pieaugošo ūdens līmeni Gaujā, Līgatnes pārceltuve ir veikusi ierobežojumus. Pārceltuve darbojas, bet pārvadāti tiek tikai kājāmgājēji, velosipēdisti un motociklisti. Vieglās un kravas automašīnas netiek celtas pāri Gaujai.
2017-09-13
17. septembrī Augšlīgatnē būs Zaļais tirgus
17. septembrī no plkst. 10.00 Augšlīgatnē pie domes ēkas būs Zaļais tirgus. Aicinām piedalīties pirkt un pārdot gribētājus.
2017-09-13
16. septembrī plkst. 11.00 aicinām uz ģimeņu rītu "Zilā pasaka" Augšlīgatnes Dienas centrā
Visur tur, kur cilvēks uz pasaules ilgojas, tur viņam jābūt klāt... Tā, pēc I. Ziedoņa "Zilās pasakas" motīviem veidots, atsākas Ģimeņu rīts Augšlīgatnes Dienas centrā. Ģimenītes - gan tēti, mammas, gan vecāsmammas un, protams, bērni - visi laipni gaidīti sestdienas rītu aktīvi pavadīt kopā.
2017-09-12
Aicinām darboties Augšlīgatnes mūzikas studijā
Augšlīgatnes kultūras namā nu jau otro sezonu darbojas mūzikas studija Anatolija Terentjeva vadībā. Interesenti ir aicināti pievienoties studijas darbam. Nodarbības - ceturtdienās no plkst. 18.00.
2017-09-11
JAUNUMS: Augšlīgatnes Dienas un interešu centrā sāks darbu šūšanas klubiņš
Augšlīgatnes Dienas un interešu centrā 14. septembrī plkst. 18.00 sāks darbu šūšanas klubiņš. Aicināts pievienoties ikviens, kuram patīk šūt vai izšūt. Iecerēts šūt apģērbus, izšūt krustdūrienā, klājdūrienā vai balto darbu tehnikās u.t.t.
2017-09-11
Līgatnes Dienas un interešu centrā 3. oktobrī atsāksies vācu valodas kursi
Līgatnes Dienas un interešu centrā 3. oktobrī atsāksies vācu valodas kursi. Nodarbības iesācējiem un cilvēkiem ar valodas priekšzināšanām notiks otrdienās. Skolotāja - Ilona Rodina.
2017-09-11
No 9. septembra Līgatnes kultūras namā būs skatāma izstāde "Tīklos saķertās krāsas"
Līgatnes kultūras namā no 9. septembra līdz 15. oktobrim būs apskatāma tautas lietišķās mākslas meistares Laimas Lupiķes specifiskā tehnikā - crazy-wool (latviski - čunčināšana, tīmekļošana) darināto darbu izstāde. Aicinām uz izstādes atklāšanu 9. septembrī plkst. 14.00 Līgatnes kultūras namā.
2017-09-11
Augšlīgatnes Dienas un interešu centrā darbojas gleznošanas studija
Ikviens interesents ir aicināts pievienoties Augšlīgatnes gleznošanas studijai. Nodarbības notiek trešdienās no plkst. 18.00 līdz 20.00. Pasniedzēja - Ārija Bērze. Līdzfinansējums par nodarbību - 4 eiro.
2017-09-06
Kroketa turnīrā "Baltic Open" viss goda pjedestāls Latvijai
Paġājušajā nedēļas nogalē Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" norisinājās starptautisks kroketa turnīrs "Baltic Open". Noslēgumā trešo vietu izcīnīja Jānis Šteins, otrajā - Normunds Zelčāns, bet uzvarētāja lauri tika Robertam Stafeckim. Viss goda pjedestāls Latvijai.
2017-06-05
Līgatnē tiks izveidots jauns tūrisma objekts - strādnieku dzīvoklis
Projekta rezultātā Līgatnē tiks izveidots jauns tūrisma objekts – strādnieku dzīvoklis. Dzīvoklis atradīsies Līgatnē, Brīvības ielā, netālu no tūrisma informācijas centra. Šis objekts tiks iekļauts Līgatnes papīrfabrikas industriālā mantojuma tūrisma maršrutā. Dzīvoklis sniegs ieskatu, kā strādnieki dzīvoja pirms aptuveni 200 gadiem.
2017-06-05
Dvīņi Līgatnes dabas takās!
Šajā pavasarī ģimenes pieaugums ir sagaidīts Līgatnes dabas taku aļņu saimē – tieši 1. maijā aļņu mammai Mildiņai piedzimuši dvīņi. Nu jau abi tiktāl paaugušies un iepazinuši tuvāko apkaimi, ka gatavi iepazīt ciemiņus arī no plašākas pasaules.
2017-04-23
Līgatnē darinās bērzu sulas sīrupu
Līgatnes pilsētas pašā centrā, Tirgus laukumā, aktīvu darbošanos ir aizsākuši Bērzu sulas sīrupa ražošanas meistari. Izbūvētā krāsns kūp katru dienu un kūpēs arī brīvdienās! Šobrīd eksperementālā kārtā tiek radīts kļavu sulas sīrups, jo bērzi mūsu pusē vēl tikai mostās.
2017-03-02
Vienkoču parks piedāvā:
Vienkoču parkā nopērkami tepat izgatavoti koka trauki. Pašlaik pieejami mežābeles trauki un liepas koka abriņas. Tuvākajā nākotnē trauku klāsts papildināsies. No šī brīža Vienkoču parkā vienmēr varēs iegādāties kādu koka trauku - vienkoci!
2017-02-12
Velgas Vītolas jaunā grāmata tagad arī Līgatnes Tūrisma informācijas centrā
Velgai Vītolai – lāču mammai un aļņu aprūpētājai, meža dzīves zinātājai, stāstniecei un fotogrāfei – ir izdevies apstādināt mirkli. Viņa nav paļāvusies uz veiksmi vai nejaušību, bet darījusi to neatlaidīgi un aizrautīgi, diendienā uzturoties meža zvēru vidū.
2016-11-14
Jaunums - Līgatnes Meža taka.
Nelielas, sportiski aktīvas pieaugušo,ģimeņu un skolēnu grupas tiek aicinātas izbaudīt Līgatnes meža, Gaujas krastu un alu pagrabu burvību.