Velotūrisms

Ar velo pa Līgatnes novadu                                                                                                                                                                                                                                  maršruta garums: 48 km                                                                                                

Ceļa segums: lielāko daļu no maršruta ceļa klāj asfalts – 20,8 km. Ceļi ar grants un smilts segumu 16,4 km no kopējā maršruta. 3,7 km jāpārvietojas pa asfaltētiem ceļiem ar intensīvu satiksmi, no kuriem 0,54 km ir A2 šoseja. 7,1 km meža un pļavu taciņas. 

Ja esi aktīva dzīvesveida piekritējs un vēlies  savas brīvdienas pavadīt videi draudzīgā veidā, ja tev patīk zaļa daba un ainaviskas vietas, tad paņem velosipēdu, izvēlies sev piemērotāko vilcienu uz Līgatni un brauc ciemos.

Esam izveidojuši  velomaršrutu, kurā apvienoti gan līdz šim nevienā maršrutā neiekļauti apskates objekti, gan arī  tūristiem jau zināmāki.

Maršruts iekļauj cilvēku veidotus mākslas un kultūras objektus, dzīvojamās ēkas un sabiedriskas iestādes, ražošanas rūpnīcu, kā arī dabas veidotus objektus – alas, iežus, upes. Apsekojot šos apskates objektus, pilsētas viesiem tiek sniegta iespējas iepazīt un izbaudīt Līgatnes novada dabas īpatnības, gleznainas ainavas, kā arī rast priekšstatu par to, kā vēsturiski veidojusies Līgatnes pilsēta, kas sākotnēji bijusi strādnieku ciemats. Papildus vēstures un dabas izzināšanai velotūrists varēs aktīvi un ekoloģiski pavadīt brīvdienas zem klajas debess.  

Velomaršruta sākuma un beigu punkts atrodas Līgatnes dzelzceļa stacijā, 65 km attālumā no Rīgas. Maršruta aptuvenais garums ir 48 km, tas ved cauri Līgatnes pagastam jeb Augšlīgatnei, Zanderiem, Līgatnei, Skaļupei un Ķempjiem.  

maršruta aprakstu pdf formātā lejuplādē šeit 

 


Sigulda-Līgatne-Sigulda

maršruta garums: 46, 40 km

kopējā augstumu summa:  443 m

augstumu starpība: 104 m

Maršruts no Siguldas uz Līgatni ved pa gleznainu taku gar pašiem Gaujas krastiem. Pa ceļam redzēsiet gleznainos Elpju, Launaga un  Katrīnas iežus, Gūdu klintis un Līgatnes pārceltuvi. Maršruts piedāvā iespēju apmeklēt Līgatnes dabas takas, doties ekskursijā pa Līgatnes papītfabrikas ciematu, iegriezties vēsturiskajā tekstilrūpnieka Roberta Hirša paraugsaimniecībā Ratniekos (tagad- Latvijas Universitātes atpūtas komplekss), aplūkot Daudas ūdenskritumu un atgriezties Siguldā. 

maršruta aprakstu pdf formātā lejuplādē šeit 

GPS formātā

citus velomaršrutus pa Siguldu meklē šeit


Velomaršruts "Tour de LatEst" pa Vidzemi un Dienvidigauniju

Velomaršruts “Tour de LatEst” ved cauri divām valstīm – Latvijai un Igaunijai. Kopējais maršruta garums ir 1296 km. Ceļa segums aptuveni pusei maršruta ir asfalts, pusei – grants. Uzmanība jāpievērš tam, ka grants seguma ceļu kvalitāte ir mainīga atkarībā no laika apstākļiem un ceļu uzturēšanas intensitātes.  

Maršruts ved cauri Līgatnei pa Nurmižu - Vildogas ceļu (ir alternatīva iespēja šo ceļa posmu veikt pa velotaku gar Gauju un Līgatnes dabas takām) un tad gar Padomju slepeno bunkuru un Zvārtes iezi turpinās Cēsu virzienā.

Ainaviski, vizuāli un informatīvi maršruts ir ļoti daudzveidīgs. To izbraucot, iespējams tuvāk iepazīt latviešu un igauņu kultūrvēsturisko mantojumu, populārākos tūrisma objektus un vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi. Maršruts šķērso vairākas Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijas – nacionālos un dabas parkus, ainavu apvidus un biosfēras rezervātu.

maršruta Google karte www.vidzeme.com/                                                                   

faili GPS iekārtām www.vidzeme.com/

PDF formāta kartes www.vidzeme.com/ 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________