AKTUALITĀTES
Atskats uz Gaismu ilūziju nakti Līgatnē

Sestdien 18.decembrī Līgatnē norisinājās Gaismu ilūziju nakts, kas pulcēja vairāk kā 200 apmeklētāju. Gida pavadībā un sveču liesmiņu gaismās varēja izstaigāt Līgatnes kultūrvēsturisko centru, apskatīt Gaujas Nacionālā parka vērtības un neatkārtojamo Līgatnes industriālo mantojumu.

Sākotnēji tika plānotas 5 grupas, taču lielā pieprasījuma dēļ tika izveidoti vēl 2 papildus laiki, kas arī ātri vien tika izpārdoti.

Gaismu ilūziju nakts piedzīvojums sākās pie Līgatnes tūrisma informācijas centra. Maldugunis rotaļīgi veda cilvēkus tālāk pa taku uz Rīgas kalnu, kur saglabājušās oriģinālās vairāk kā 100 gadus vecās papīrfabrikas strādnieku koka dzīvojamās ēkas, kas tiek apdzīvotas vēl šodien. Pāri Eižena tiltam gar smilšakmens klintīm un alām līdz Vilhelma tiltiņam, ko tautā mēdz dēvēt krodzinieces Vilhelmīnes vārdā. Elpa aizrāvās stāvās, graciozās un pastāvīgās Ānfabrikas klints priekšā. Turpat blakus gar straujo Līgatnes upi un lašu nārsta ceļiem gunis izveda līklocī gar iespējams pirmo boulinga zāli Latvijā līdz pat senajai aptiekai, pie kuras Līgatnes vīna darītavas Ziemassvētku vecītis atbraucis izgaismotās 1983. gada dzeltenās kamanās. Lustūža klints virsotnē sanākuši gaismu sniegavīri vedināja doties pa noslēpumaino meža taku līdz vietai, kur koki paver skatu uz Līgatnes sirdi un dvēseli – papīrfabriku. Galamērķis jau staroja un sauca, liesmiņas viesus tālāk veda. Lejup no Skolas kalna, gar Pavāru māju un tās dārzu, fabrika jau vārtus vēra. Tas, kas aizvērts 2014. gadā tika, nu ir jaunas atdzimšanas priekšā. Līgatnes papīrfabrikas teritorijā, upes krāšņuma ielokā parādījās kāds neparasts tēls. Atsperu vīrs, tārps, mutants vai kāds supervaronis? Cilvēkus pārsteidza un apbūra iluzionists Dmitrijs Bubins ar savu gaismu ilūzijas un formas spēli.

Kopā ar Līgatnes gidiem apmeklētāji iepazina pilsētu, tās dabu un kultūras mantojumu starp gaismu ilūzijām naktī. Kopējais maršruts bija 3 km un piedzīvojumā pavadītais laiks aptuveni pusotra stunda. Esat laipni gaidīti arī uz citiem Līgatnes pasākumiem! 23.decembrī Līgatnes kultūras namā uzstāsies Ginta Krievkalna Ziemassvētku koncertā. Vairāk informācijas par pasākumu: https://www.aula.lv/pasakumi/gintas-krievkalnas-ziemassvetku-akustiskais-koncerts

2021-12-21