Ekskursijas

 

 

EKSKURSIJA UZ LĪGATNES PAPĪRFABRIKU

   Pēc gadu ilga pārtraukuma tiek atsāktas ekskursijas uz papīrfabrikas ražotni. Tie, kas bijuši tās darbības laikā, varēs salīdzināt redzēto, jo būs iespēja apskatīt vietas un lietas, ko agrāk nevarēja.

Ekskursijas sākas no Līgatnes tūrisma informācijas centra Spriņģu ielā 2.

Grupām pieteikties  tūrisma informācijas centrā pa tel. 29189707, 64153169; E-pasts-info@visitligatne.lv

Individuālās ekskursijas: aprīlī katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.30

                                         - no 1.maija katru sestdienu un svētdienu plkst.12.00

Cena:EUR 4,00 pieaugušajiem/latv, EUR 2,50 skoln., pens./latv.

            Svešvalodās obligāti pieteikties iepriekš - EUR 5,00 pg, EUR 3,00skoln., pens.

 

 

 EKSKURSIJA PA LĪGATNES PAPĪRFABRIKAS STRĀDNIEKU CIEMATU

Iepazīsti papīrfabrikas strādnieku vēsturisko dzīvesveidu, dodoties ekskursijā kopā ar mūsu gidiem!

Pastaigas laikā Jums būs iespēja izsekot līgatniešu ikdienas gaitām visa mūža garumā, sākot ar seno dzemdību namu un veco skolu līdz pat darbam papīrfabrikā un ģimenes dzīvei fabrikas celtajās īpatnējās koka rindu mājās. Tāpat aicināsim iepazīt grezno kultūras namu, kurā filmētas iemīļotās TV filmas „Likteņa līdumnieki” ainas, kā arī ielūkoties neparastākajā no Līgatnes bagātībām - unikālajās pagrabu alās, kas kopš 18. gadsimta beigām kaltas smilšakmens iežos Līgatnē.

Ekskursijas grupām notiek visu gadu vēlamajā laikā, obligāti piesakoties tūrisma informācijas centrā. Tālrunis:29189707, 64153169; E-pasts: info@visitligatne.lv

Individuālās ekskursijas - aprīlī -ar 20% atlaidi - katru sestdien un svētdien plkst. 11.00

                                         no 1. maija līdz oktobrim -  katru sestdienu un svētdienu:

  • plkst. 13:00 un 15:00 ekskursija pa Līgatnes papīrfabrikas strādnieku ciematu. Cena: EUR 4.00 pieaugušajiem, EUR 2,50 skolēniem. Laiks: 2 stundas

Tikšanās vieta: Līgatnes tūrisma informācijas centrā, kas ierīkots vēsturiskajā papīrfabrikas sardzes namiņā pilsētas centrā, Spriņģu ielā 2 

Valodas: Grupu ekskursijas piedāvājam latviešu, krievu, angļu un vācu valodās. Individuālās ekskursijas nodrošinām latviešu valodā. Krievu, angļu un vācu valodās lūdzam pieteikties iepriekš. (Cena svešvalodās par ciemata ekskursiju:  EUR 5.00 pieaugušajiem; EUR 3.00 skolniekiem)

Cenas grupu ekskursijām:

Ekskursija grupās līdz 15 personām:

        Pieaugušajiem latviešu valodā                          € 4,00

        Skolēniem un pensionāriem latviešu valodā       € 2,50

        Pieaugušajiem svešvalodā                               € 5,00

        Skolēniem un pensionāriem svešvalodā            € 3,00

 

Ekskursija grupās no 16-30 personām:

        Pieaugušajiem latviešu valodā                            € 2,50

        Skolēniem un pensionāriem latviešu valodā         € 1,50

        Pieaugušajiem svešvalodā                                 € 3,00

        Skolēniem un pensionāriem svešvalodā              € 1,80

Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskajā centrā  ir īstenots projekts „Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskās tūrisma takas izveide” (Nr. PPA/3.4.2.1.1/09/02/003), ko saskaņā ar vienošanos Nr. L-PPA-10-0018 līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.  

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ 


LĪGATNES IEŽU UN ALU TAKA 

Līgatnē kopā saskaitītas 333 pagrabu alas un alu sistēmas. Tās pagrabu un noliktavu vajadzībām izmantojusi gan Līgatnes papīrfabrika, gan slimnīca un aptieka, kā arī fabrikas strādnieki paaudžu paaudzēs.

„Līgatnes iežu un alu takā” var iepazīties ar Līgatnes smilšakmens iežiem un alām, kā arī ielūkoties vietās, kas plašākam sabiedrības skatam līdz šim bijušas slēptas.

Maršrutā iekļautas alas, kas atrodas ārpus pilsētas centra: Strautu ielas ala, Ķiberkalna ala, Depo ala, Papīrfabrikas alu sistēma un Remdenkalna ala.

Ekskursijas laikā tiek aplūkota arī Līgatnes papīrfabrika, Līgatnes upe un daļa no Līgatnes papīrfabrikas strādnieku ciemata.

Taku iespējams izstaigāt tikai vasaras sezonā no maija līdz oktobrim. No novembra līdz maijam ekskursijas nav pieejamas.

Ekskursija  jāpiesaka vismaz 5 dienas iepriekš, tā pieejama tikai gida pavadībā.

Lai saglabātu trauslos smilšakmens iežus, apmeklētāju skaits ir ierobežots – dienā alas ļauts apmeklēt divām grupām, kurās dalībnieku skaits ir 7 – 15 cilvēki.

Ekskursiju sākums: Līgatnes tūrisma informācijas centrā, kas ierīkots vēsturiskajā papīrfabrikas sardzes namiņā, pilsētas centrā, Spriņģu ielā 2.

Lūdzam apmeklētājus nodrošināties ar atbilstošu apģērbu, apaviem (vēlami ūdensnecaurlaidīgi apavi) un apgaismes līdzekļiem. Drošības aprīkojumu izsniedz ekskursijas organizētājs!

Ekskursijas ilgums: 2,5 stundas.

Cena: pieaugušajiem -  EUR 7,50 , studentiem, skolēniem un pensionāriem -  EUR 5,00.

Vairāk informācijas un ekskursiju pieteikšana Līgatnes tūrisma informācijas centrā Spriņģu ielā 2 vai pa tālruni +371 64153169


AMATNIEKU MEISTARDARBNĪCAS LĪGATNES AMATU CENTRĀ

Centrs atrodas vienā no vēsturiskajām papīrfabrikas strādnieku koka rindu mājām Skolaskalnā, kur savulaik atradusies Līgatnes skola. Tajā iekārtota aušanas darbnīca, apskatāma vietējo amatnieku darbu izstāde un regulāri notiek amatnieku meistardarbnīcas. Dažādu amatu pratēji dos iespēju apmeklētājiem iepazīties ar aušanu stellēs, celaiņu aušanu (jostu aušanas vissenākais veids), karošu grebšanu, tāšu pīšanu, vilnas velšanu, leļļu šūšanu, grozu pīšanu.      

Piedāvājums tūristu grupām: Darbošanās pie kāda (vai vairākiem) no izvēlētajiem amata meistariem, pagatavojot līdzi ņemamu suvenīru. 

Pieejamās meistardarbnīcas un cenas

Vairāk informācijas un pieteikšanās Līgatnes Amatu centrā pie vadītājas Dainas Klints. Tālrunis: 29123825, dainaklints@inbox.lv


IZZINOŠA EKSKURSIJA VIENKOČU PARKĀ

Jums ir iespēja uzzināt daudz vairāk par Vienkoču parkā esošajiem objektiem, izstaigājot parka takas zinoša gida pavadībā. Gids Jums pastāstīs par Vienkoču parka izveides filozofiju, koka skulptūrās attēlotajiem dzīvniekiem un citiem tēliem, miniatūrā atveidotām vēsturiskām ēkām, par Latvijā pirmo smilšu maisu māju, zaļo domāšanu un citām interesantām lietām. Gida pavadībā Jums būs iespēja ielūkoties tur, kur to nav iepsējams izdarīt, apmeklējot parku individuāli.

Ekskursiju gida pavadībā iepriekš jāpiesaka pa tālruni +371 29329065
Ieejas maksa: pieaugušajiem - EUR 3,00; pensionāriem un skolēniem - EUR 2,00
Gida pakalpojums - EUR 15,00

Plašāka informācija par parku: www.vienkoci.lv