AKTUALITĀTES
Līgatnes dabas takas savā jubilejā aicina uz izzinošiem pārgājieniem gida pavadībā

Atzīmējot Līgatnes dabas taku 49. jubileju, šajā nedēļas nogalē, 9. un 10. martā, ģimenēm ar bērniem, draugu kompānijām un ikvienam interesentam ir iespēja doties īpašos izzinošos pārgājienos gida pavadībā, iepazīstot Latvijas savvaļas dabu un Līgatnes dabas taku iemītniekus.

Apmēram piecus kilometrus garais pārgājiens gida pavadībā ilgs trīs stundas. Tā laikā dalībnieki varēs iepazīt ne vien Līgatnes dabas taku iemītniekus, bet arī Latvijas savvaļas dabu un dzīvnieku atstāto ķepu noslēpumus. Pārgājieni notiks sestdien un svētdien plkst. 12.00 ar sākumu pie Līgatnes dabas taku informācijas centra. Dalība pārgājienā paredzēta ierobežotam cilvēku skaitam.

“Līgatnes dabas takās ir iespēja iepazīt Latvijas dabai raksturīgos dzīvniekus – aļņus, lāčus, stirnas, jenotsuņus, lūšus, mežacūkas, vāveres un citus dzīvniekus, kā arī dažādus pūčveidīgos putnus. Tie pacietīgam vērotājam ir pamanāmi arī šajā gadalaikā. Savukārt ekskursija gida pavadībā palīdzēs mūsu iemītniekus iepazīt tuvāk,” mudina Līgatnes dabas taku vadītājs Ilmārs Radziņš.

Pārgājiens piemērots ģimenēm ar bērniem, kuri staigā patstāvīgi. Plānotā maršruta un izvēlētā reljefa dēļ šis pārgājiens nebūs veicams ar bērnu ratiem.

Vietu skaits ir ierobežots, katrā pārgājiena grupā var piedalīties ne vairāk kā 30 personas. Pasākumam vieta garantēta, iegādājoties biļetes Biļešu paradīzes e-kasē (www.bilesuparadize.lv). Biļešu cena ir sākot no 5 EUR, bet ģimenes biļetēm un 3+ karšu īpašniekiem tiek piemērotas atlaides.

Līgatnes dabas taku dzimšanas diena tradicionāli tiek atzīmēta martā, jo 1975. gada 8. martā voljerā dabas taku teritorijā tika ielaisti pirmie staltbrieži. Ideja par šādas teritorijas izveidi un pirmie darbi noritēja Gunāra Skribas, viena no Gaujas Nacionālā parka dibinātājiem un pirmā direktora, vadībā. Šobrīd Līgatnes dabas takas ir viens no populārākajiem Gaujas Nacionālā parka objektiem, kur redzami dažādi Latvijas savvaļas dzīvnieki.

Līgatnes dabas taku jaunumus, darba laikus un informāciju par šeit apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt interneta vietnē www.ligatnesdabastakas.lv.

2024-03-05