AKTUALITĀTES
Maizes diena Āraišu vējdzirnavās

Godinot senās maizes cepšanas tradīcijas, cepējus un jaunās ražas rudzu maizi, 30. jūlijā 20. reizi notiks tradicionālās Maizes dienas Āraišu vējdzirnavās. Visi interesenti laipni aicināti baudīt svētkus ar bagātīgu programmu no plkst. 12.00.  

Šī gada svētkos ikviens varēs nogaršot jaunizcepto maizi, iepazīt maizes cepējus un 2022. gada televīzijas raidījuma “Īstās Latvju saimnieces” dalībnieces, kā arī viņu radīto produkciju, piedalīties “Kukulīšu takas” radošajā darbnīcā un uzzināt par maizes ceļu no labības tīruma līdz graudiem un gatavai maizei, baudīt folkloras grupu muzikālos priekšnesumus, Krāslavas novada zirgu sētas “Klajumi” zirgu dejas utt. Ja vēja stiprums un virziens būs labvēlīgs, tiks darbināti arī dzirnavu spārni.  

Būs arī jau ierastais rudzu kūku konkurss, kurā piedalīties var gan saldo, gan sāļo rudzu kūku cepēji ar saviem meistardarbiem. Piedalīties aicināti cepēji un cepējas no visas Latvijas. Sava dalība konkursā jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 29238208.  

Maizes dienā ik gadu satiekas maizes cepēji – gan tie, kas cep tradicionālo rupjmaizīti īstās maizes krāsnīs, gan tie, kuri cep jaunāku laiku maizi. Vienlaicīgi ar maizes dienas pasākumu norisināsies arī tirdziņš ar apkārtējo novadu uzņēmēju, amatnieku un mājražotāju darinājumiem.

Āraišu vējdzirnavas ir viena no Gaujas Nacionālā parka krāšņākajām kultūrvēstures rotām. Šīs ir Latvijā vecākās holandiešu tipa vējdzirnavas, kā arī vienīgās vējdzirnavas, kam atjaunoti spārni un darbināmi dzirnavu mehānismi, kurās joprojām var malt un iepazīt latviskās maizes tradīcijas.  

Programma:

12.30 - 17.00 Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi norisināsies "Kukulīšu takas" radošās darbnīcas un folkloras grupu muzikālie priekšnesumi, dzirnavu spārnu iegriešana.

14.30 rudzu kūku konkurss. Piedalīsies cepējas no visas Latvijas. Aicinām pieteikties pa tālr. +371 29238208.
Svētkos būs iespēja iepazīties ar visām pagājušās sezonas "Īstās Latvju saimnieces" dalībniecēm un viņu produkciju.

14:30 un 15:30  Ilze Stabulniece no Latgales Zirgu sētas „Klajumi” Krāslavas novada ieradīsies un  sniegs "karalisku" priekšnesumu - Zirgu dejas

Šajā dienā varēsiet kopā satikt visas septiņas 2022 gada sezonas Īstās Latvju saimnieces!

Ieeja pasākumā bez maksas!

Gaujas Nacionālā parka 50. gadā  Maizes dienu atbalsta:

 Dabas aizsardzības pārvade, Gaujas Nacionālā parka fonds un Cēsu novada pašvaldība un Dzirnavu māju saime.

2023-07-23