AKTUALITĀTES
Saulgriežu gaidīšanas garās brokastis brīvdienu mājā Mākoņi

 

9.jūnijā no 11.00 – 14.00 brīvdienu mājā Mākoņi pirmo reizi notiks Saulgriežu gaidīšanas garās brokastis.

Baudot savas garšas kārpiņas Jūs varēsiet apgūt ziedu vainagu pīšanas prasmes kopā ar Inesi Krīgeri.

Pagatavot knapsieriņus kopā ar Latvijā zināmo stikla mākslinieku Agri Buteli, kas ierādīs Jums sava vectēva Gustava Kraujas knapsieriņu gatavošanas recepti. Tos varēsiet paņemt līdz uz mājām un nogatavināt tieši uz Jāņu laiku.

Dalības maksa par brokastīm 15.00 Eur no pieaugušā, 8.00 Eur no bērna, bērniem līdz 5 gadu vecuma brokastis bez maksas. Piedaloties knapsieriņu meistarklasē 7.00 Eur par līdzi ņemamo komplektu.

Pieteikšanās sūtot watsap ziņu uz 29428404, OBLIGĀTA!

 

Par brīvdienu māju Mākoņi:

Gaujas Nacionālā parkā, ainaviski skaistā vietā, netālu no Siguldas un Līgatnes atrodas brīvdienu māja Mākoņi.

To kā savu vasaras māju projektējis un iekārtojis arhitekts Andris Purviņš. Andris Purviņš dzimis Cēsu novada Gančauskās, audzis Siguldas novada  “Plostniekos”, kas atrodas vien pāris kilomentus no brīvdienu mājas Mākoņi. Deviņdesmitajos gados, atguvis savu senņču zemi, Andris ar sievu Zaigu sāk būvēt savu māju, iekkopjot apkārtējo ainavu un dārzu. Mājas projekta ideju Andris aizguvis no senas klēts, kas tagad atrodas Brīvdabas muzejā. Mājas celtniecība vienlaikus sakritusi ar arhitekta radošo posmu, kad tapa Krasta “Lido”, kas bija savulaik lielākā guļbaļķu būve Eiropā.

 

Andris Purviņš (1940-2010) bija latviešu arhitekts, daudzu sabiedrisku un privātu ēku autors. Projektējis tādas zināmas celtnes kā Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (Gaiļezera slimnīcu) Hipokrāta ielā 2, Latvijas Televīzijas ēku Zaķusalā un Lido atpūtas centru Krasta ielā 76.

Andris Purviņš dzimis 1940. gadā Cēsu rajona "Gančauskās". 1969. gadā uzņemts Latvijas Arhitektu savienībā. Vadījis arhitektu biroju "Jonika". 2000. gadā Purviņa projektētais Lido atpūtas komplekss saņēma Latvijas Būvnieku asociācijas diplomu par 1. vietu kā labākā 1999. gada būve nominācijā "Jaunbūve". 2008. gadā ieguvis Jāņa Frīdriha Baumaņa prēmiju arhitektūrā par mūža ieguldījumu. Miris 2010. gadā.

 

 

2024-05-29